Apklausa prieš Seimo rinkimus: labiausiai šoktelėjo „tvarkiečiai"

2016-09-30, ELTA, respublika.lt
www.fotogenijai.lt

Už kurią partiją balsuotų?

Lentelėje pateiktas palyginimas,  kaip į šį klausimą atsakė visi 18 metų ir vyresni gyventojai ir kaip tie respondentai, kurie ketina dalyvauti 2016 m. spalio 9 d. LR Seimo rinkimuose.

Apklausos metu respondentų buvo prašoma pasakyti, ar jie ketina balsuoti Lietuvos Seimo rinkimuose šių metų spalio 9 dieną. Rugsėjo viduryje vykusi apklausa parodė, kad mažiau nei pusė (47%) 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų ketina dalyvauti Seimo rinkimuose, o 22% nurodė, kad neketina dalyvauti rinkimuose.

Už kokias partijas ketina balsuoti tie gyventojai, kurie šiuo metu yra apsisprendę dalyvauti Seimo rinkimuose šių metų spalio 9 dieną? 

Kaip parodė rugsėjo mėnesio tyrimo rezultatai, didžiausią palaikymą šiuo metu turi Lietuvos socialdemokratų partija (20 procentų ketinančių į rinkimus ateiti gyventojų) ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (18 procentų), o dar tris partijas palaiko apie dešimtadalį rinkimuose ketinančių dalyvauti rinkėjų - tai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (12 procentų), partija Tvarka ir teisingumas (10 procentų)  ir Darbo partija (9 procentai). Pakankamą rinkėjų palaikymą (daugiau nei 5 procentus), kad galėtų tikėtis patekti į Seimą, turi LR liberalų sąjūdis (7 procentai), o kiek mažesnį rinkėjų palaikymą, nei reikia, kad patektų į Seimą, kol kas turi Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (už ją šiuo metu ketina balsuoti 6 procentai į rinkimus ketinančių ateiti gyventojų) bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (4 procentai). Už kitas partijas ketino balsuoti mažesnė dalis potencialių rinkėjų: už Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) – 3 procentai, po vieną procentą už S. Buškevičiaus ir Tautininkų koaliciją „Prieš korupciją ir skurdą“ bei už Lietuvos žaliųjų partiją, o kitas tris partijas palaikytų mažiau nei po vieną procentą rinkėjų (politinę partiją „Lietuvos sąrašas“, Lietuvos liaudies partiją bei partiją „Drąsos kelias“). 8 procentai apklaustų gyventojų, nors ir ketina dalyvauti rinkimuose, bet dar neapsisprendė, už kurią partiją balsuoti.