Ar bus imtasi išorinės ES sienos kontrolės?

2016-02-04

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) vykusiose diskusijose dėl teroristinių išpuolių Paryžiuje dauguma EP narių kvietė vengti neapykantą kurstančio populizmo ir netapatinti pabėgėlių bei teroristų. Kartu europarlamentarai ragino ES šalis stiprinti saugumą, intensyviau keistis žvalgybine informacija ir investuoti į kovos su terorizmu pajėgumus.

Pateikiame Europos Parlamento nario Prezidento Rolando Pakso pasisakymą šioje diskusijoje.

„Šiandien ir vėl pakalbėsime. Apie tai, kokia situacija kritiška. Kokia ji sudėtinga Europos Sąjungai. O rytoj ir vėl Viduržiemio jūra atplukdys naują partiją Europos užeivių.

Prisimenu ne vieną ankstesnį posėdį, kuriame panašiai kalbėjome. Apie tai, kaip reikia stiprinti ES išorės sienas, gaudyti ir teisti žmonių perkėlimo kontrabandininkus.

Kodėl viskas baigiasi tik kalbomis? Kodėl ir šiandien, praėjus mėnesių mėnesiams nuo problemos pradžios, išorinės pietinės ES sienos tebėra labiau skylėtos už rėtį? Kur tie sugauti ir visu griežtumu nuteisti kontrabandininkai? Kuriame Europos uoste stovi iš jų konfiskuoti laivai?

Išlygos dėl Šengeno sutarties ir laikinas sienų kontrolės atnaujinimas šiandien problemos neišspręs. Jeigu būtų tinkamai imtasi išorinės ES sienos kontrolės, tai niekam nebūtų reikėję tverti tvorų ar imtis kitų priemonių.

Parodykime Europos Sąjungos valstybių vienybę būtent saugant jos išorines sienas. Visoms padedant vienai ar kelioms.

Tai bus geras žingsnis į tautų ir valstybių Europą. Nebijojime jo. Nebijokime ir Didžiosios Britanijos pasiūlymų, kursiančių valstybių, o ne federacijos Europą.

Tai du vieninteliai šansai išlikti Europos Sąjungai ir Europos politikams nebus atleidimo, jeigu nesugebėsime jais pasinaudoti,”- kalbėjo Rolandas Paksas. 

Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras