„Gruzija Europos Sąjungai gali tapti stipria partnere“

2016-12-20, Europos Parlamento nario, Prezidento Rolando Pakso biuro informacija
www.fotogenijai.lt

„Gruzija Europos Sąjungai gali tapti stipria partnere, jeigu tinkamai išnaudos savo geopolitines galimybes ir šiandienos situaciją“, - po susitikimų su aukščiausiais Gruzijos vadovais, Gruzijos parlamento nariais sakė Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas Paksas.

Jo teigimu, per trylika metų nuo to laiko, kai jis su oficialiu vizitu buvo Gruzijoje, ši šalis padarė labai didelį šuolį į priekį. „Nepaisant to, kaip atsakydamas į mano klausimą, akcentavo Gruzijos prezidentas Giorgi Margvelashvili, šalis susiduria su dviem pagrindiniais iššūkiais: ekonomika ir saugumu. Daugelis diskusijų šio vizito metu ir sukosi apie tai, kaip juos įveikti padedant partneriams“, - sakė R, Paksas.

Europos Parlamento delegacija, kurios sudėtyje yra Lietuvos politikas, trijų dienų darbo vizito Gruzijoje metu susitiko su Gruzijos prezidentu Giorgi Margvelashvili, parlamento pirmininku Iraklijumi Kobakhidze, vyriausybės vadovu Giorgi Kvirikasnvili, ministrais, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Europos Sąjungos ir Gruzijos tarpparlamentinės grupės susitikimo metu politikai diskutavo apie politines reformas Gruzijoje, konstitucines bei teisėsaugines šios šalies reformas, fundamentalių laisvių ir teisių išsaugojimą, laisvų rinkimų užtikrinimą.

Diskusijose taip pat paliesti Gruzijos ir ES bevizio režimo klausimai, aptartas tolesnis bendradarbiavimas tarp Europos ir Gruzijos parlamentų.

R. Paksas su kitais delegacijos nariais šiandien lankysis Europos Sąjungos stebėtojų misijos Gruzijoje būstinėje. Misijos nariai patruliuoja rajonuose, kurie ribojasi su Abchazija ir Pietų Osetija, siekia užtikrinti, kad nebūtų atnaujinti kariniai veiksmai.

Nuo 2014 metų gruodžio šiai ES misijai Gruzijoje vadovauja Lietuvos diplomatas Kęstutis Jankauskas.