Rolandas Paksas: nacionalinio futbolo atgimimas – laiko klausimas

2016-06-21, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Prezidentas Rolandas Paksas susitiko su vienu geriausiu šalies futbolininku, nacionalinės rinktinės vartininku Giedriumi Arlauskiu, kuris šiuo metu rungtyniauja Anglijos Watford FC klube ir aptarė Lietuvos futbolo situaciją.

Giedrius Arlauskis atkreipė dėmesį, jog šalyje skiriama nepakankamai dėmesio šiam neabejotinai populiariausiam žaidimui pasaulyje. Žmonių susidomėjimas futbolu – milžiniškas, ypač tarp jaunimo. Tai rodo ir šiuo metu Prancūzijoje vykstantis Europos čempionatas, kuriame mūsų rinktinė, deja, nedalyvauja. Lietuvoje trūksta valstybinio požiūrio į futbolą, nėra pažangios vaikų ugdymo sistemos, neleistinai apleisti aikštynai, nekalbant apie tai, jog iki šiol neturime nacionalinio stadiono, kuriame galėtų vykti tarptautinės varžybos.

„Požiūris į futbolą Lietuvoje turi iš esmės keistis“, - sakė žymus futbolininkas Giedrius Arlauskis.

„Turėtume suburti nacionalinio futbolo atgimimo sąjūdį, kuris duotų naują impulsą šiai sporto šakai,“ – pabrėžė Prezidentas Rolandas Paksas.

Pasak politiko, valstybė turi sukurti artimiausio dešimtmečio futbolo plėtros programą, kurioje būtų numatyta šiuolaikinė vaikų ir jaunimo ugdymo sistema, parengtas švietimo įstaigų neformalaus ugdymo planas, kvalifikuotų trenerių ir kitų specialistų paruošimo strategija, futbolo aikštynų sutvarkymo žemėlapis, geriausių futbolo ekspertų pritraukimo iš užsienio šalių galimybės. Nacionalinės futbolo programos įgyvendinimui turi būti numatyta atskira biudžeto eilutė, šeimoms, kurių vaikai lanko mokamus futbolo būrelius, skirtos piniginės kompensacijos. Lietuvos futbolas turėtų tapti žymiai atviresnis ir skaidresnis.

„Aš didžiuojuosi, jog tokie vaikinai kaip Giedrius savo futbolininko kelią pradėjo mano gimtuosiuose Telšiuose, jo pirmasis klubas buvo „Mastis“. Tačiau norėčiau, kad kiekvienas berniukas galėtų lankyti futbolo treniruotes, leistų laisvalaikį gatvės futbolo turnyruose, ugdytų savo vyriškumą ir sportinį charakterį komandiniuose žaidimuose,“- pabrėžė Rolandas Paksas.

Prezidentas Rolandas Paksas pakvietė Giedrių Arlauskį, baigus karjerą, sugrįžti į Lietuvą ir čia dalintis savo išskirtiniu futbolininko talentu.