Susitikimas su Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda

2016-04-19, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
TT informacinis centras

Šių metų balandžio 19 dieną partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys Prezidentas Rolandas Paksas priėmė Japonijos ambasadorių Lietuvoje Jo ekscelenciją poną Toyoei Shigeeda.

„Susitikimo pradžioje ambsadorius pasidalijo įspūdžiais ir išreiškė susižavėjimą puikiai sutvarkyta Žemaitijos sostine – mano gimtaisiais Telšiais – Lietuvos kultūros sostine“, - sakė Prezidentas Rolandas Paksas.

„Supratau, jog Japonijos diplomatą itin domina atominės energetikos projektų vystymo galimybės Lietuvoje. Esu įsitikinęs, kad šiandien kalbėti apie atominę energetiką galima tik Europos Sąjungos bendrosios energetikos politikos plotmėje, tačiau norėčiau pabrėžti, jog visada buvau ir esu atominės energetikos šalininkas“, - pabrėžė Prezidentas Rolandas Paksas.

„Ponui Toyoei Shigeeda papasakojau istoriją apie sakurų sodą, Vilniuje įkurtą 2001 – aisiais metais, minint Japonijos diplomato Čijunės Sugiharos, rezidavusio Kaune ir karo metais išsaugojusio beveik dešimt tūkstančių Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų gyvybių, 100 – ąsias gimimo metines. Pirmąsias sakuras Neries krantinėje tada pasodino tuomečio Lietuvos ambasadoriaus Tekančios saulės šalyje Algirdo Kudzio dukra Erika ir mano sūnus Mindaugas. Taip pat mielai priėmiau kvietimą su žmona pasisvečiuoti ambasadoriaus šeimoje“, - po susitikimo sakė Prezidentas Rolandas Paksas.

Ambasadorius Toyoei Shigeeda yra dešimtasis Japonijos ambasadorius Lietuvai ir trečiasis, reziduojantis Lietuvoje. Toyoei Shigeeda turi teisinį išsilavinimą, karjerą Japonijos užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1977 metais.

Diplomatas buvo patarėjas ir ministras Japonijos nuolatinėje misijoje prie tarptautinių organizacijų Vienoje. Prieš paskyrimą į Lietuva jis ėjo Japonijos generalinio konsulo Honolulu pareigas.