Sveika gyvensena – vienas svarbiausių valstybės prioritetų

2016-04-21, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
TT informacinis centras

Europos Parlamento nario, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko Prezidento Rolando Pakso susitikime su Lietuvos edukologijos universiteto profesoriumi Algirdu Raslanu ir profesoriumi Adroniu Vilku bei švietimo viceministre Natalija Istomina buvo aptarti vaikų socialinių ir sveikatos įgūdžių ugdymo švietimo įstaigose klausimai.

„Sveika gyvensena yra vienas svarbiausių mūsų valstybės prioritetų. Lietuvos švietimo įstaigose reikėtų aktyviau diegti įvairias dorinio ugdymo, pasirengimo šeimai, sveikos gyvensenos, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimo programas, kurios stiprintų visos mūsų visuomenės psichoemocinę sveikatą. Viena tokių programų, galėtų būti taip vadinamos „trečiosios pamokos“ įvedimo ugdymo įstaigose iniciatyva, kurią reikėtų palaikyti ir politiniu lygmeniu. Artimiausiame valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdyje ketinu pristatyti šį projektą,“ - po susitikimo sakė Prezidentas Rolandas Paksas.

Švietimo viceministrė Natalija Istomina pabrėžė, jog sveikos gyvensenos įgūdžius būtina stiprinti tiek vaikams, tiek suaugusiems, todėl švietimo ministerijoje, pasitelkiant Edukologijos universiteto mokslininkus ir ekspertus tokia programa jau kuriama. Šių metų gegužės mėnesį Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ organizuojamas sveikatos ir sporto forumas, kuriame taip pat bus įvairiapusiškai aptarti visuomenės socialinių ir sveikatos įgūdžių ugdymo Lietuvoje situacija.

Prezidentas Rolandas Paksas priėmė kvietimą dalyvauti šiame forume ir pasidalinti savo mintimis bei įžvalgomis dėl fizinio aktyvumo skatinimo švietimo įstaigose programų įgyvendinimo.