R. Žemaitaitis: kas vertingiau, oro pilys ar realūs darbai?

2019-01-29

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas, kandidatas į Vilniaus miesto merus Remigijus Žemaitaitis priminė tvarkiečių nuveiktus darbus Vilniui.

„Prasidėjus rinkiminei agitacijai kandidatai ima žongliruoti savo idėjomis, išmone ir „paūmėjusiu“ kūrybiškumu. Neretai matome, kaip kai kurie kandidatai net svetimus nuopelnus pateikia kaip savo. Nebursiu iš kavos tirščių, nekalbėsiu aukštomis materijomis, bet norėčiau priminti konkrečiais pavyzdžiais, ką mes, tvarkiečiai, esame padarę Vilniuje, kokius darbus, kokius projektus esame įgyvendinę vilniečiams“,- sakė R. Žemaitaitis.

Savo pristatyme kandidatas į Vilniaus miesto merus pateikė darbus, kurie buvo nuveikti 2007-2009 metais, kuomet R. Žemaitaitis dirbo Vilniaus tvarkiečių komandoje, kaip mero patarėjas.

Jis vardino įgyvendintus transporto ir infrastruktūros projektus: įdiegtą elektroninį bilietą Vilniaus viešajame transporte, žaliuosius koridorius, baigtą Pietinį Vilniaus aplinkkelį ir pradėtą statyti Vakarinį aplinkkelį, Geležinio Vilko gatvės tęsinį iki Molėtų plento, Ukmergės g. – Ateities g. – Laisvės prospekto jungtį su viaduku, tiltą per geležinkelį oro uosto link, atnaujintą Gedimino prospektą, atidarytą modernizuotą Rotušės aikštę, daugiabučių kiemų remontus (po 200 kiemų kasmet), pradėtas laistyti gatves siekiant sumažinti oro taršą kietosiomis dalelėmis.

R. Žemaitaitis priminė ir 2007 metais priimtą Vilniaus miesto savivaldybės bendrąjį planą, kuriame buvo numatyti žinių ekonomikos branduoliai, pramoninės zonos ir visos kitos esminės miesto plėtros perspektyvos bei teritorijos.

Priminė 2008 m. spalį atidarytą pirmąjį Nepriklausomybės metais pastatytą naują vaikų lopšelį-darželį „Pilaitukas“, multifunkcinius sporto aikštynus prie mokyklų, naujai pastatytą socialinį būstą tremtiniams, kovą su „rubikonais“ ir plėšikiškas šilumos kainas, pradėtus pirmuosius senų daugiabučių renovacijos projektus, vietoj palmių inicijuotus aikštynus prie Baltojo tilto, 2008 metais pradėtą ir visą dešimtmetį sėkmingai plėtojamą pavasarinę šiukšlių rinkimo akciją „DAROM 2008“. Taip pat buvo įsteigta ir 2008 m. savo veiklą pradėjo Vilniaus miesto municipalinė policija.

„Mes Vilniuje pradėjome kurti ir atidarinėti ūkininkų turgelius. Pirmasis buvo atidarytas lygiai prieš dešimt metų, 2009 metų sausį Lazdynuose, Erfurto gatvėje, po kelių dienų – Pilaitėje prie seniūnijos ir taip toliau, per visą Vilnių. Pamenu, kaip oponentai pradžioje šaipėsi iš šios iniciatyvos, bet žmonių eilės prie sveikų, natūralių, kaimiškų produktų buvo pats geriausias ir pats tikriausias mūsų iniciatyvos įvertinimas“,- sakė R. Žemaitaitis.

 

Visą video pristatymą galite peržiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=zideYMeKUD8&feature=youtu.bem