Savaitė Rokiškyje prasidėjo reikšmingais susitikimais

2016-08-09, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Rugpjūtis paprastai asocijuojasi su atostogomis ir poilsiu, tačiau ši savaitė Rokiškyje prasidėjo reikšmingais darbiniais politikų susitikimais. Pirmadienį Rokiškio krašte viešėjo Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius bei Aplinkos ir Energetikos viceministrai Daiva Matonienė bei Vidmantas Macevičius. Parlamento ir Vyriausybės atstovus pasitiko Rokiškio savivaldybės vicemeras Egidijus Vilimas ir ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis.

Rokiškėnas Raimundas Martinėlis ketina dalyvauti spalio 9 – ąją įvyksiančiuose parlamento rinkimuose Sėlos rinkimų apygardoje, todėl šis susitikimas buvo gera proga jam kaip kandidatui atidžiau pažvelgti į pagrindines, visiems gyventojams aktualias problemas.

Visų pirma svečiai apsilankė Rokiškio ligoninėje. Ši sveikatos priežiūros įstaiga – puikiai sutvarkyta, aprūpinta modernia medicinine įranga, teikianti aukščiausio lygio paslaugas vietiniams  gyventojams. Ligoninės personalas, vadovaujamas Raimundo Martinėlio yra pasirengęs atlikti visą spektrą sveikatos priežiūros paslaugų.

„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad regionų gyventojai galėtų gauti kiek galima daugiau antrinio lygio paslaugų savo savivaldybėje, o ne būtų priversti vykti į didmiesčius. Kita vertus, privalomo sveikatos draudimo mokesčių politiką turime formuoti taip, kad 3 procentus lėšų iš šiuo metu mokamų 6 procentų nuo darbo užmokesčio Lietuvos piliečiai galėtų kaupti savo asmeninėse sąskaitose ir šiuos pinigus gydymo reikmėms panaudoti pagal savo poreikius,“ - sakė Seimo sveikatos komiteto narys Kęstas Komskis.

Pasak Seimo vicepirmininko Kęsto Komskio, Vyriausybė turėtų kryptingai formuoti valstybinę asmens sveikatos priežiūros kokybės politiką, orientuotą į paciento sveikatos rezultatą.

Seimo Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius susitikime su Rokiškio ūkininkais pagrindinį dėmesį skyrė pienininkystės klausimams.

„Didėja diferenciacija tarp smulkių ir stambių ūkių, taip pat tarp ūkininkaujančiųjų mažo našumo ir derlingose žemėse. Smulkiesiems ūkiams sunku konkuruoti su stambiaisiais siekiant gauti paramą. Valstybė turi įpareigoti žalią pieną superkančius ir perdirbančius subjektus mokėti žalio pieno pardavėjams ne mažiau kaip 90 procentų Europos Sąjungos vidutinės žaliavinio pieno kainos, atmetus realius kaštus susijusius su žaliavinio pieno surinkimu, paruošimu ir pristatymu į perdirbimo įmones. Pieno produktams mažmeninėje prekyboje būtų taikomas ne didesnis kaip 15 procentų  antkainio vidurkis,“- pabrėžė Vytautas Kamblevičius.

Energetikos viceministras Vidmantas Macevičius apžiūrėjo Juodupės ir Obelių katilines, su specialistais aptarė energetikos politikos problemas.

„Nuolat turime siekti mažinti šilumos kainas, pertvarkyti esamas katilines, skirtas šilumos gamybai, pritaikant jas deginti vietinį kurą (medieną, šiaudus, durpes, biodujas ir kt.), skatinti realią kuro rūšių ir šilumos gamybos būdų konkurenciją, kuri sumažintų brangaus kuro importą. Kalbant apie energetiką norėčiau pabrėžti, kad valstybė turės skatinti elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių statant vėjo elektrines, mažas hidroelektrines ir vietinį kurą naudojančias termofikacines elektrines“,- sakė viceministras Vidmantas Macevičius.

Bene daugiausiai klausimų ir susirinkusiųjų susidomėjimo susilaukė Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

„Manęs tai nestebina, nes kur tik bendrauju su daugiabučių namų gyventojais, visur mane apipila klausimais,“- džiaugėsi bene geriausiai būsto renovacijos niuansus Lietuvoje išmananti viceministrė Daiva Matonienė.

Rokiškėnai, susirinkę prie keturių daugiabučių, kurių laukia atnaujinimas, domėjosi, kokius iššūkius jiems žada būsto renovacija: pradedant statybos darbų keliamais nepatogumais triukšmu ir dulkėmis, baigiant statybininkų atliktų darbų broku.

„Pirmiausiai gyventojų laukia nauda, kuri leis sutaupyti: tai mažesni mokesčiai, sumažėjusios šilumos sąnaudos, pakilusi nekilnojamojo turto vertė. Be jokios abejonės – gražesnė ir patogesnė gyvenamoji aplinka. Mūsų įgyta patirtis leidžia sklandžiai kontroliuoti statybininkų darbą, todėl gyventojų laukia tik laikini minimalūs nepatogumai. Mes plėtosime ir toliau stiprinsime valstybinę daugiabučių namų bei visuomeninės paskirties  pastatų renovacijos programą. Per ketverius metus bus atnaujinta 4000 daugiabučių ir visuomeninės paskirties pastatų,“- pabrėžė viceministrė Daiva Matonienė.

Savivaldybės vicemero „tvarkiečio“ Egidijaus Vilimo iniciatyva įvykę susitikimai su aukštais valstybės politikais ir pareigūnais buvo geras impulsas reikliau bei giliau pažvelgti į Rokiškio savivaldybės aktualijas, ieškoti konstruktyvių problemų sprendimo būdų.