Dingusių vaikų paieška – ne vienos šeimos ir ne vienos valstybės problema

2016-05-11, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras
Romo Jankausko nuotrauka

„Europos Sąjungoje turi būti sukurta sistema, kuri leistų apie dingusius vaikus operatyviai informuoti ne tik tos šalies, kurioje jis dingo, bet ir kitų ES valstybių teisėsaugos institucijas bei visuomenę“, - sako Europos Parlamento narys, frakcijos Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa vicepirmininkas Rolandas Paksas, kartu su kolegomis europarlamentarais pasirašęs siūlymą sukurti tokią sistemą. 

Pareiškimą šiuo klausimu pasirašė 465 europarlamentarai – daugiau kaip pusė visų EP narių, todėl jis tapo oficialiai priimtu Parlamento dokumentu.

 „Tai – labai svarbus dokumentas, įvertinant tai, kad vaikai yra viena nesaugiausių visuomenės grupių, o skaudžios jų dingimo istorijos tampa tragedija šeimai ir sukrėtimu visai visuomenei“, - kalbėjo R. Paksas, pabrėždamas, kad maksimaliam vaikų saugumui užtikrinti būtinas tarpvalstybinis mechanizmas.

Sėkminga ir operatyvia dingusių vaikų paieška susirūpinę europarlamentarai ragina Europos Komisiją imtis veiksmų, kad būtų sukurta skubių pranešimų sistema, kuri  užtikrintų operatyvų informacijos apie vaiko dingimą perdavimą kaimyninių šalių teisėsaugos institucijoms, pasienio tarnyboms ir visuomenei.

„Labai svarbu, kad dingusio vaiko paieška nenutrūktų ir net nesulėtėtų ties vienos valstybės sienomis“, - pabrėžia europarlamentaras R. Paksas.

ES kasmet dingusiais yra paskelbiama 250 tūkst. vaikų. 76 proc. vaikų pagrobimo ir nužudymo atvejų vaikas yra nužudomas per tris valandas nuo pagrobimo.