K. Komskis: Kol kas neketinu atsistatydinti iš jokių pareigų

2016-10-14, Kęstas Komskis, Seimo Pirmininko pavaduotojas

Pasigirdus raginimams man trauktis ne tik iš partijos narių, bet ir iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų, priėmiau sprendimą kol kas to nedaryti. Nors suprantu ir prisiimu moralinę atsakomybę dėl iškilusio skandalo, tačiau jokio teisinio pagrindo tokiam žingsniui neturiu nei aš, nei kas nors kitas. Iki šio teisėsauga su manimi nesusisiekė, man nėra pateikusi jokių įtarimų, manęs nekvietė nei apklausti, nei liudyti. Nesu nei įtariamasis, nei liudytojas. Apie situaciją žinau lygiai tiek, kiek bet kuris pilietis – iš spaudos. Tad leiskime teisėsaugai ir VRK dirbti savo darbą, iki galo viską išsiaiškinti ir pateikti išvadas bei priimti sprendimus. Tik po jų ketinu ir aš apsispręsti dėl tolimesnių savo veiksmų.

Esu jau aiškiai pasakęs, kad su galimu balsų pirkimu neturiu nieko bendro. Seimo rinkimų įstatymo spragos leidžia išeliminuoti stiprų konkurentą ar net visą partiją surengiant lengviausiai surežisuojamą balsų pirkimo provokaciją, nes užtenka vos keleto asmenų liudijimų ir kandidatas ne tik sukompromituojamas, sugadinama jo reputacija, bet ir mandato gali netekti. Tokiai provokacijai nereikia net teismo, nes visi tave jau teisia vos paminėjus tavo pavardę ir frazę „pirko balsus“.

Iki taip vadinamos Ramzio istorijos apklausų duomenimis Šilutės apygardoje tarp visų kandidatų buvau pirmas, o konkurentai neslėpė pripažįstantys mano pranašumą ir prognozavo man pergalę vienmandatėje kovoje. Tuo metu partija Tvarka ir teisingumas peržengė 5 procentų ribą ir pateko į Seimą, nors buvo tikėtasi kitokio rezultato. Tai daug ką pasako.