P. Gražulis kreipėsi į VTEK dėl Liberalų sąjūdžio vicepirmininko nuslėptų ryšių su „MG Baltic"

2016-05-24, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Seimo narys Petras Gražulis kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl Seimo nario Gintaro Steponavičiaus galimo interesų konflikto nuslepiant glaudžius ryšius su „MG Baltic“. Spaudoje yra teigiama, 2008–2012 būdamas švietimo ir mokslo ministru G. Steponavičius pasinaudojo savo pažintimis ir padėjo buvusiai sutuoktinei teisininkei Ugnei Jasinskaitei prieš 7 metus ieškoti darbo „MG Baltic.“

Seimo narys G. Steponavičius straipsnyje pripažįsta, kad bendrauja su „MG Baltic“ vadovais Dariumi Mockumi ir Raimondu Kurlianskiu, kuris įtariamas buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui galimai davęs 106 tūkst. eurų kyšį.

Pabrėžtina, jog Vilniaus savivaldybės nekilnojamojo turto projektų bendrovės Vilniaus vystymo kompanija (VVK) laikinoji vadovė U. Jasinskaitė yra buvusi koncerno „MG Baltic“ grupės darbuotoja, kuriai ten įsidarbinti padėjo buvęs švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius.

„Man kyla daug klausimų ar Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas G. Steponavičius savo deklaracijoje deklaravo visus savo ir savo sutuoktinės U. Jasinskaitės ryšius su „MG Baltic“. Tikiuosi, jog VTEK atsakys ar 2008–2012 metais G. Steponavičius būdamas švietimo ir mokslo ministras nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo surasdamas savo sutuoktinei U. Jasinskaitei darbą „MG Baltic“, – pabrėžė Seimo narys Petras Gražulis.