Seimo narys Vytautas Kamblevičius: „Siūloma numatyti 114 eurų išmoką būtiniausioms seniūnaičių išlaidoms“

2017-09-26

Seimo narys Vytautas Kamblevičius užregistravo Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 33 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuris numato, kad kiekviena savivaldybė seniūnaičiui su jo, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti skirtų 114 eurų (3 MGL) dydžio išmoką per mėnesį, už kurią būtų atsiskaitoma kiekvieną mėnesį.

„Vieša paslaptis, kad seniūnaičiai vadinami dešiniosiomis seniūnų rankomis, kaimų, miestelių ar miestų mikrorajonų gyvenimo varikliais, tarpininkais tarp žmonių ir valdžios. Seniūnaičiams už tai, kad išklauso žmonių reikmes ir persako jas vietos valdžiai, kad padeda žmonėms pasiekti valdžią, kad „dirba“ valdžios prižiūrėtojais ir reikalauja, kad ši tarnautų žmonėms, tačiau seniūnaičiai finansinio atlygio negauna, o dažnai visas išlaidas, susijusias su seniūnaičio veikla, dengia iš savo santaupų. Seniūnaičiai atlieka labai daug darbų: padeda gražinti seniūniją, organizuoja talkas, suburia žmones.

„Seniūnaičio darbas reikalauja ir laiko, ir pinigų, todėl ši pataisa leistų efektyviau išskirti reikšmingiausias bendruomenės problemas ir svarbiausius poreikius bei laiku perduoti juos tam, kas įgaliotas priimti sprendimus“, – pažymėjo Seimo narys V. Kamblevičius.                     

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Vytautas Kamblevičius

Mob. 8 699 85 552