V. Kamblevičiaus : „Siūloma iš esmės spręsti problemą dėl Seimo narių posėdžių nelankymo“

2018-01-25

Šiandien Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Vytautas Kamblevičius užregistravo Seimo statuto pataisą, kuria numatoma, kad Seimo narys dalyvavo Seimo posėdyje,  jeigu jis dalyvavo bent trijuose ketvirtadaliuose (¾) visų Seime vykstančių balsavimų. Tokiu būdu Seimo narys privalėtų dalyvauti 75 proc. visų Seime vykstančių balsavimų arba jam būtų mažinamas atlyginimas.

„Seimo statutas akivaizdžiai leidžia piktnaudžiauti Seimo nariams dabartine tvarka, nes Statute yra numatyta, jog šiuo metu yra laikoma, kad Seimo narys dalyvavo Seimo posėdyje, jeigu jis užsiregistravo daugiau kaip pusėje iš anksto numatytų ir numatytu laiku įvykusių balsavimų tik dėl teisės akto priėmimo ir užsiregistravo visuose tos dienos Seimo posėdžiuose. Tačiau Seimo nariai tik užsiregistruoja posėdžiuose ir dingsta iš posėdžių salės“, – teigė Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Vytautas Kamblevičius.

Vidutiniškai kiekvienas praėjusios kadencijos Seimo narys dalyvavo vos 54 procentuose visų balsavimų – tai reiškia, kad mūsų šalies gyvenimą reguliuojantys teisės aktai priimami nedalyvaujant pusei Seimo narių.

„Mane pritrenkė šios kadencijos Seimo nariai, kada Seimo naujokai dar nespėję apšilti kojų ir nesusipažinę su Seimo statutu leidžia sau nelankyti posėdžių, nes tik per šiuos metus bendras Seimo narių dalyvavimas balsavimuose siekia vos 60 procentų.

 „Parodykite man bent vieną darbą, kuriame be jokios priežasties galėčiau į darbą eiti kas antrą dieną, o algą gaučiau pilną. Seimo nario mandatas yra laisvas, tačiau laisvas nereiškia, jog galima nelankyti posėdžių.

Seimo nario darbas tai ne fakultatyvinis užsiėmimas, kad galėtum lankyti, kada nori“, – pažymėjo Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Vytautas Kamblevičius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Vytautas Kamblevičius

Mob. 8 699 85 552