"Tvarkiečių" frakcija remia Aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką

2016-03-10, Partijos Tvarka ir teisingumas informacijos centras

Artėjantys Seimo rinkimai išsiskiria bene purviniausia rinkimine kampanija atsikūrusios valstybės istorijoje. Kampanija oficialiai dar nepaskelbta, politikai jau murkdomi purvo voniose. Šiame politiniame spektaklyje dalyvauja ne tik „gerieji“ politikai, bet ir žiniasklaida. Kas apmaudžiausia, joje dalyvauja net teisėsauga.

Paskutinės atakos prieš Aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką puikiai iliustruoja šią purviną kovą. Nors jau kelios institucijos nustatė, kad nėra jokių teisinių, ir net moralinių, pagrindų kaltinti ministrą jam inkriminuojamais dalykais, puolimas prieš jį nesibaigia. Dabar akivaizdu, kad šios atakos turi gerai apgalvotus tikslus.

Pirmiausia, puikiai organizuotos ir koordinuotos atakos tampa puikia viešųjų ryšių akcija opozicinėms jėgoms, kurios naudojasi iškeltais skandalais, norėdamos pridengti ar užmaskuoti didžiąsias korupcijos apraiškas savo partijose. Politikų užkulisiuose kalbama, kad bene svarbiausias Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tikslas yra nukreipti dėmesį nuo jų pirmininko Gabrieliaus Landsbergio privataus žmonos verslo, kuris remiamas iš viešųjų išteklių, taip pat nuo jų juodosios buhalterijos ir kitų bylų.

Antrasis puolimo tikslas yra politinis. Dirbtinai kuriamais skandalais yra siekiama sukompromituoti valdančiąją daugumą, o taip pat pabloginti „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pozicijas ateinančiuose rinkimuose. Kaip žinia, šis tikslas aktualiausias konservatoriams, kurie reitinguose turi tokį patį palaikymą kaip ir „Tvarka ir teisingumas“.

Šių purvinų akcijų sumanytojai ir koordinatoriai nesuvokia, kad dalyvauja antivalstybinėje ir net antikonstitucinėje veikloje, kuri, be kita ko, griauna parlamentinės respublikos pamatus. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aiškiai favoritizuoja opozicines konservatorių ir liberalų partijas, pabrėždama vien valdančiųjų, ypač „Tvarkos ir teisingumo“, tariamus nusikaltimus ir korupciją. Nuostabą kelia tai, kad valstybės vadovė nė žodžio neužsimena apie korupcinių bylų šleifą minėtose partijose.

Tenka apgailestauti, kad į purvinąsias akcijas įsijungia ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, kuris viešoje erdvėje kalba tik apie valdančiųjų partijų tariamus ar tikrus nusižengimus, bet nė žodžiu neužsimena apie tai, kad komisijos verdiktas pastariesiems buvo palankus. Kita vertus, Pirmininkas nutyli, kad Antikorupcijos komisija kreipėsi į Valstybės kontrolę dėl UAB „Karalienės Mortos“ mokyklos su prašymu pradėti tyrimą tuo klausimu. Komisija taip pat  iškėlė Irenos Degutienės sūnaus bylos klausimą. Tenka pripažinti, kad komisijos pirmininkas V. Gailius sąmoningai visa tai nutyli ir manipuliuoja informacija, taip siekdamas suklaidinti rinkėjus.

Klausimų kyla ir dėl Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus pozicijos šiais klausimais. Premjeras, rodos, niekaip negali apsispręsti, ar verta ginti viešąjį interesą bei viešąjį teisingumą. Jis, rizikuodamas Vyriausybės veiklos stabilumu, rodos, linkęs dėl ramybės aukoti gerai dirbantį ministrą Kęstutį Trečioką.

Viešoje erdvėje tuo klausimu kovoja tik socialdemokratų partijos vicepirmininkas ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Pastarasis ne kartą pabrėžė, kad jaučiasi kaltas dėl ministro K. Trečioko situacijos ir vis kartoja, kad jokių nusikaltimų ar nusižengimų ministro ir mero veiksmuose nebūta. Tą patį nustatė eilė teisininkų.

Frakcija „Tvarka ir teisingumas“ pareiškia, kad tvirtai gins ministrą K. Trečioką nuo akivaizdaus politinio susidorojimo, kartu gindama ir demokratijos bei teisės viršenybės principus. Frakcijos nariai dės visas pastangas, kad Vyriausybės darbas nebūtų destabilizuotas ir valstybė galėtų funkcionuoti tinkamai. Kita vertus, ji pasilieka teisę priimti ir kitokius sprendimus