Grybų – pilnos pintinės

2017-09-19

Kaip ir be krepšinio, vargu ar lietuvio gyvenimą įsivaizduosi be grybavimo. Išties: vos tik rudenėjančią šilumą palydi lietus, didžioji dalis tautiečių užsikrečia grybavimo virusu. Tą išduoda ne tik pilnos pakelės mašinų, bet ir gražuolių baravykų nuotraukomis „užbombarduoti“ socialiniai tinklai. O ir su kuo besusitiksi, kažin ar išvengsi klausimo: „Tai ar jau buvai šiemet grybauti?“.

 Kad prasidėjo pats grybų sezono įkarštis byloja ir kasmetis mūsų rajone vykstantis grybavimo čempionatas. Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio organizuojamas renginys jau septintus metus iš eilės pritraukia daug šiam pomėgiui neabejingų šilališkių. Šiemet, rugsėjo 17-ąją, pasivaržyti dėl geriausio grybautojo titulo ir smagiai praleisti laiką gamtoje susirinko kelios dešimtys kraštiečių iš visų rajono kampelių. Suskaičiuota net 10 komandų, kurias sudarė 2-4 asmenys. Ir vyresni, ir visai maži, susipažinę su varžytuvių taisyklėmis, kaip žaibas pasklido po Šakėnų kaimą juosiančius miškus, mat turėjo vos dvi valandas pririnkti kuo daugiau grybų. Nuspręsta, kad rezultatai bus skaičiuojami tik nuo baravykų ir raudonikių skaičiaus, tačiau dalyviai galėjo rinkti ir kitus grybus – dėk į krepšį ką tik nori, tik žiūrėk, kad kokia musmirė nepasitaikytų.

Įvertinus grybautojų laimikį paaiškėjo, kad daugiausiai baravykų ir raudonkepurių miško gražuolių  - net 230 - pririnko Stasė Juozaitienė bei Aleksas ir Tadas Bartkai. Antroje vietoje liko čempionato veteranės ir daugkartinės laimėtojos žadeikiškės Kristinos Kiltinavičiūtės komanda, o trečia pozicija atiteko „Grimzdų“ trijulei. Apžiūrėjus visų komandų pintines bei kibirus suskaičiuota, kad iš viso rasta net 640 baravykų! O kur dar lepšiukai, voveraitės, kazlėkai ir kt.

Apdovanoti ir gražiausio, originaliausio grybo radėjai, mažieji grybautojai ir net tie, kurie savo grybavimą baigė pasiklydę jau svetimo rajono ribose... Jiems įteiktas kompasas, kad kitąmet panašių incidentų nebepasitaikytų.

Nors varžybų metu dalyvius ir prausė nedidelis lietutis, nuotaikos subjuręs oras niekam nesugadino. Tradiciškai, šventę vainikavo ant laužo ruošti gardūs pietūs ir smagūs tarpusavio pašnekesiai.

Vytautas JUCIUS

Justo STANKEVIČIAUS nuotr