Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko R. Žemaitaičio atviras laiškas partiečiams

2018-05-11

Mieli partiečiai,

pastaruoju metu mūsų partijoje vykstantys procesai žada permainas ir atsinaujinimą. Tai jokia anomalija, sakyčiau, tai – visos Lietuvos partinėje sistemoje vykstančių procesų ir vyraujančių akivaizdžių tendencijų atspindys.

Atsitraukime kelis žingsnelius atgal ir apžvelkime bendrą vaizdą. Čia, kaip žiūrint paveikslą, kai žiūri į jį iš arti, prisikišęs nosį, tai matai tik pavienes detales. O jei žengi kelis žingsnelius atgal ir pažvelgi iš kitos perspektyvos, tuomet pamatai bendrą vaizdą.

Mūsų partijai, kaip ir kitoms politinėms jėgoms, šiuo metu yra trys keliai: stagnuoti, transformuotis į naują judėjimą arba atsinaujinti kaip politinei jėgai.

Pirmas kelias veda į niekur arba į akligatvį.

Antras kelias yra nepatikimas, nes, kaip ne kartą sakiau, vienadieniai judėjimai yra tik muilo burbulas, neturintis ilgalaikės perspektyvos ir tvarumo.

Todėl, manau, kad vienintelis mūsų kelias šiandien yra trečias pasirinkimas. Partinė sistema yra demokratijos pagrindas. Didesnis atvirumas, viešumas, skaidrumas, disciplina, atsakomybė bei etikos ir moralės normų laikymasis mums gali padėti įveikti šiandienos iššūkius. Privalome stiprinti savo partiją, ne skaldyti, bet telkti jos gretas ir savo asmeniniu pavyzdžiu demonstruoti tai, kas užšifruota mūsų pačių pavadinime. Siekis  „Daugiau tvarkos ir daugiau teisingumo“ yra tikrai ambicingas. Tai, mano galva, šiandien yra pati geriausia ir pati reikalingiausia idėja Lietuvai.

Remigijus Žemaitaitis, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas