Rinkimų rezultatai parodė – partijos veikla stabilizuota

2019-03-22, Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Remigijus Žemaitaitis

    Praūžus pirmųjų – savivaldos – rinkimų maratonui, pirmiausia, norisi padėkoti visiems, kurie išreiškė pasitikėjimą Tvarkos ir teisingumo partija, keltiems kandidatams ir naujai suburtai komandai. Nuoširdus ačiū visiems prisidėjusiems prie atsinaujinimo ir palaikiusiems mūsų keltus kandidatus 34 savivaldybėse. Džiaugiuosi, kad nutildėme skeptikus ir antrajame savivaldybių tarybų rinkimų ture mūsų kelti kandidatai laimėjo merų mandatus Šilalėje, Šilutėje, Pagėgiuose, Kalvarijoje ir Mažeikiuose.

   Nors konkurentai ir stengiasi sumenkinti šį pasiekimą, rezultatas, po visų perversmų partijoje – puikus. Priminsiu, kad iš partijos teko pašalinti nemažai žinomų, bet susitepusių narių, kurie su savimi išsivedė ir buvusius partijos skyrius įvairiose savivaldybėse. Dėl to, dar gerokai iki rinkimų, praradome daugiau nei 30 narių įvairių savivaldybių tarybose. Tad kritikų išvedžiojimai apie tai, kad mes pirmajame rinkimų ture praradome tarybų narius savivaldybėse – nėra tiesa. Priešingai, gavome 5 mandatais tarybose daugiau, nei turėjome realiai. Dar daugiau, visų nuostabai, dvigubai padidinome ir merų skaičių, o tai pro akis nepraslydo ir Lietuvos politologams. Vieni jų stebėjosi tokiu pasiekimu, kiti įvertino kaip rimtą pasiekimą. Vienaip ar kitaip, sugebėjome atkreipti į save rinkėjų dėmesį negaudami net valstybės dotacijų ir atsikratę susikompromitavusių politikų balasto.

    Senieji partijos „tautos šaukliai“ komitetų pavidalu dar stengėsi atimti dalį rinkėjų balsų, tačiau Lietuvoje patyrė visišką fiasko. Kiti bandymai įtakoti, klaidinti ar kitaip paveikti partijos narius nepavyko, o senieji intrigantai po rinkimų liko nieko nepešę bei užėmė „garbingas“ vietas politikos paraštėse.

   Rezultatai puikiai iliustravo, kad ir be dotacijų partija gali veikti bendram tikslui. Pokyčiai tiek partijos viduje, tiek vadyboje lėmė tai, kad kelis paskutinius mėnesius aktyviai važinėjome po visą Lietuvą, susitikome su šimtais žmonių daugumoje Lietuvos savivaldybių. Politikai negali sėdėti užsidarę Seimo rūmuose, nes greitai atitrūksta nuo tikrosios realybės, kuria gyvena kiekvienas pilietis. Koncentravomės į gyvą bendravimą, tikrą kontaktą ir sprendėme realias gyventojų problemas. Tą aktyviai darėme visada ir sustoti neketiname.

    Nors politikos apžvalgininkai, vertindami rezultatus, bandė lyginti mus su kitomis partijomis, tačiau neatkreipė dėmesio į atimtas valstybės dotacijas, partijos restruktūrizaciją ir naujo veido kūrimą. Pagal iškovotų merų postų kiekį, per plauką likome nuo trečios vietos, o tai signalizuoja apie partijos atsigavimą, nors skeptikai mus laidoja prieš kiekvienus rinkimus.

    Šiandien jau turiu galimybę pripažinti, kad subūrėme naują, nesuteptą, entuziastingą ir bendro tikslo siekiančią komandą, kuri stengsis atliepti visuomenės poreikius. Esame atsinaujinę ir pilni ryžto imtis naujų iššūkių, kuriuos, esu tikras, įveiksime kartu. Esu tikras, kad mūsų pasiektas rezultatas tai tik kelio pradžia, o nešama žinia apie stiprią šeimą, saugią bendruomenę ir atsakingą politiką bus įvertinta ir sekančiuose rinkimuose.