„Tvarkiečiai“ pasidžiaugė šių metų rezultatais

2017-11-14

Lapkričio 11 d. vyko trečias šiais metais partijos Tvarka ir Teisingumas  Ignalinos skyriaus susirinkimas, kuriame buvo pasidžiaugta šiais metais priimtais naujais partijos nariais, per metus nuveiktais darbais.

Dar kartą prisimintas balandžio 1 d. inkilų kėlimas Pasaulinei paukščių dienai, kuriuose spėjo išperėti ne tik varnėnai. Tarptautinė Paukščių apsaugos konvencija buvo priimta 1906 m. balandžio 1 d. Šią dieną visame pasaulyje skatinama supažindinti visuomenę su nykstančių paukščių rūšimis, kelti inkilus.

Šiais metais Ignalinos skyrius prisijungė prie respublikinės akcijos  „Darom“.  Kreiptasi į Ignalinos miesto seniūniją, kuri skyrė Paplavinio ežero pakrantę nuo Ignalinos dujų degalinės iki kavinės „Žuvėdra“.  Oras nelepino – dirbome per lietų, bet šiukšles išrinkome! Įsiamžinome šalia raudonų maišų krūvos ir sulaukėme nuoširdžių gyventojų padėkų.

Artėjant Vėlinėms skyrius sutvarkė neveikiančias kapines.  Pasirinkta Linkmenų seniūnija, kur seniūnas nurodė Drūtūnų kaimo neveikiančias kapinaites, kurios yra šalia kelio Šakarva – Antalksnė, nutolus nuo Šakarvos sankryžos apie 100 m.  Šalia kelio kryžius ir atminimo lentelė informuoja čia esant kapines.  Spalio 21 d. dūzgė benzininis  pjūklas, partiečių rankose nerimo rankiniai pjūklai ir kirvukai. Menkaverčiai medeliai, krūmokšniai pašalinti iš kapinių teritorijos, sudėti į krūvas pūti. Uždegta žvakutė, sukalbėta malda... Nepamiršta ir Vėlinių dieną uždegti žvakę. Dabar važiuojant šiuo keliu akį džiugina sutvarkyta kapinaičių teritorija.

Rajone yra ir daugiau neveikiančių kapinių (vien Linkmenų seniūnijoje jų apie dešimt). Seniūnijoms be visuomenės pagalbos nepavyksta jas visas prižiūrėti, tvarkyti. Ignalinos skyrius tikisi, kad geri darbai nelieka nepastebėti ir daugiau organizacijų paseks mūsų pavyzdžiu.

Susirinkime į partijos Tvarka ir Teisingumas 16-tąjį kongresą, kuris vyks lapkričio 25 d.,  delegatais išrinkti Juozas Rokas ir Sigitas Braziulis.

Jau tradicija tampa partijos skyriaus surinkimų metu slapto balsavimo būdu spręsti aktualius nūdienos klausimus. Šį kartą „Tvarkiečiai“ svarstė: „Ar Lietuva turėtų pripažinti Katalonijos nepriklausomybę?“. Vieningos nuomonės šiuo klausimu nėra, tačiau dauguma (70 % dalyvavusių apklausoje narių) mano, kad Lietuva turėtų pripažinti Katalonijos nepriklausomybę. Kiti: 10 % prieštaravo, 20 % susilaikė.

Noriu padėkoti aktyviausiems skyriaus nariams už Jų ištikimybę ir pąstangas, skleisti Tvarkos ir teisingumo įdėjas, už nuoširdų darbą!  Tai Sigitas Braziulis, Vilma Šimkūnienė,  Vilma Mičanaitė- Valaitienė,  Vilma Medeišytė-Gasparavičienė,  Arvydas Šileikis.

Ignalinos savivaldybės tarybos narys, skyriaus pirmininkas Juozas Rokas