Interviu su Partijos Tvarka ir teisingumas Vilniaus skyriaus pirmininke Justina Kašėtaite

2018-12-28

Esate partijos Tvarka ir teisingumas Vilniaus  skyriaus pirmininkė. Papasakokite kaip pasukote šiuo karjeros keliu?

Labai džiaugiuosi gavusi avansu pasitikėjimą iš kolegų į šias tikrai atsakingas pareigas. Esu ryžtinga, veikli, atkakli, todėl manau, kad būtent šiuo metu mano savybės pravers Partijos Tvarka ir teisingumas komandai. Ar tai karjera? Sunku pasakyti. Tai greičiau atsakomybė ir nauji iššūkiai. Bet kuriuo atveju, tai yra tikrai atsakingas ir rimtas įsipareigojimas.

Ar Jūsų skyrius jau pradėjo ruoštis artėjantiems savivaldos rinkimams?

Taip. Ir labai aktyviai. Laiko nedaug, o darbų kuriuos reikia nuveikti iš tiesų labai didelis sąrašas. Stipriname komandą. Ateina daug jaunų, naujų žmonių, užsidegusių ir veržlių.

Skyriuje įvyko žymūs pasikeitimai. Kaip vertiname dabartinę skyriaus veiklą, kuo ji skiriasi nuo ankstesnės veiklos?

Dar tik antra savaitė kaip vadovauju Vilniaus skyriui, bet labai jaučiasi tas naujas gaivus oro gūsis, kuriuo ima kvėpuoti Vilniaus tvarkiečiai. Negalėčiau ir nenorėčiau vertinti ankstesnės Tvarkos ir teisingumo Vilniaus skyriaus veiklos, nes jos veikloje nedalyvavau. Iš pirmo žvilgsnio, pirmo įspūdžio susidaro tokia nuomonė, kad ta veikla merdėjo, stagnavo. Gal trūko ambicijų, gal iniciatyvos, sunku pasakyti.

Šiandien matau, kaip nauji, veiklūs, drąsūs, žingeidūs žmonės įsitraukia į skyriaus veiklą. Tas labai džiugina ir suteikia jėgų bei pasitikėjimo siekti proveržio ne tik partijos, bet ir apskritai politinės veiklos arenoje.

Gimėte ir užaugote Varėnoje, o nuo kada tapote vilniete? Kas Jums yra Vilnius?

Į Vilnių atvykau prieš keturiolika metų. Kaip ir daugelis Lietuvos jaunimo – studijuoti į sostinę. Vilnius yra mano miestas, skubantis, gyvenantis veržlų, dinamišką gyvenimą. Mano mėgstamiausia vietą Vilniuje yra Katedros aikštė – pilna nuolat judančių įvairiausių žmonių. Ši vieta man geriausiai atspindi Vilnių ir tai kas yra Vilnius.

Aišku su vaikais turime kitas mėgstamas vietas. Tai – Vingio parkas, vasarą, kur važinėjame riedučiais. Arba Šilo ežeras Nemenčinės link, kur žiemą mėgstame važinėtis su rogutėmis. Ten turime ir savo pamėgtą kalniuką.

Kaip manote, kokių pokyčių šiuo metu labiausiai reikia Vilniuje?

Pokyčių Vilniuje paskutiniu metu buvo nemažai. Manyčiau, kad šiuo metu reiktų atsinaujinimo ir stabilumo. Reikia „susistovėti“ ir susitvarkyti, stabilizuoti ritmą. Didėjantis vilniečių skaičius yra gerai, bet reikia užtikrinti pilnavertę gyvenimo kokybę, komfortišką gyvenamąją aplinką tieks gyventojams, infrastruktūrą. Juk tai ir mokyklos, vaikų darželiai, transporto srautai.

Ko palinkėtumėte Tvarkos ir teisingumo nariams?

Eiti teisingu keliu savo tikslų link, neprarasti žmogiškumo, būti stipriems ir atkakliems politinėse batalijose.

Šiuo metu pradėjau skaityti Dr. Clarissa Pinkola Estés knygą „Bėgančios su vilkais“. Ir tas pagrindinis knygos leitmotyvas, pagrindinė mintis, kad mes galime būti narsūs ir atkaklūs, nors ir priversti patirti kančias ar persekiojimus, galime būti aštrių pojūčių ir tuo pat žaismingi, atsidavę, smalsūs, pastabūs, stiprūs ir ištvermingi, intuityvūs, greitai prisitaikantys prie besikeičiančių aplinkybių ir pan... Manau toks ir galėtų būti geriausias palinkėjimas mums visiems.