Knygos "R.P. Vardan ko?" pristatymas Marijampolėje (VIDEO)

2017-04-28

 

„Knyga apie SISTEMOS nuverstą Respublikos Prezidentą Rolandą Paksą „R. P. Vardan ko?..“ priskirtina prie tų, kuriose rašoma apie Lietuvos sopulius. Prezidento R. Pakso apkaltoje aš blogį įžvelgiu tame, kad šis NUSIKALTIMAS buvo daromas valstybės vardu”, - su naujuoju leidiniu susipažinęs teigė žinomas advokatas Vytautas SVIDERSKIS.

2004 metais, kai Lietuvoje buvo įvykdytas antikonstitucinis valstybės perversmas,   laikinai einantis Prezidento pareigas, Artūras PAULAUSKAS padarė viską, kad būtų suvaržyta Lietuvos žmonių pasirinkimo laisvė ir „valstybininkų“ klano taikiniu Nr.1 tapęs Prezidentas Rolandas Paksas negalėtų dalyvauti priešlaikiniuose Prezidento rinkimuose: 
„Būtina apsivalyti ir įrodyti, kad mūsų demokratija yra brandi... Pretendentų į prezidentus gausa leidžia manyti, kad rinkimų rezultatai gali būti lengvai prognozuojami, į Prezidento postą gali sugrįžti šiurkščiai Konstituciją ir priesaiką pažeidęs bei apkaltos keliu nušalintas Prezidentas R. Paksas. Tai turėtų jau neprognozuojamų pasekmių mūsų valstybei, jos tarptautiniam įvaizdžiui“, - nuogąstavo A.Paulauskas 2004 m. gegužės 4 d. paskelbtame pareiškime.

Moralizuoti nevengiantis Lietuvos „gelbėtojas“, politinės korupcijos „stogas“ Valdas ADAMKUS 2004 m. balandžio 17 d. informavo visuomenę, kad yra pasiruošęs dalyvauti pirmalaikiuose Prezidento rinkimuose: „Esu asmeniškai pasiryžęs padaryti viską, kad Lietuvai dar sykį nereikėtų pergyventi šios gėdos... Noriu išreikšti didžiulį nusistebėjimą girdėdamas atstatydinto Prezidento sprendimą kandidatuoti į prezidentus. Šis tris kartus Konstituciją šiurkščiai pažeidusio asmens žingsnis yra įžūlus iššūkis demokratinei ir patriotinei Lietuvai... Lietuvoje išgyventa krizė parodė, kokie mes esame pažeidžiami ir susipriešinę. Dabar pagrindinis tikslas bus grąžinti pasitikėjimą valstybės santvarka“, -- buvo skelbiama Prezidento V.Adamkaus išplatintame pareiškime.

Dabar jau gerai žinoma, po Lietuvoje įvykdyto antikonstitucinio perversmo jankių marionetės Valdo Adamkaus žadamas „pasitikėjimas valstybės santvarka“, prasidėjęs politinės korupcijos - Seimo narių papirkinėjimo „Abonento“ (A.Zuoko – „Rubikono“) skandalu, buvo apvainikuotas stambaus masto korupciniu „LEO.LT“ sandėriu, kurį savo parašu patvirtino ir šis „teisingumo“ garantas, einantis Prezidento pareigas.

Aiškiai suvokiant, kokioje teisinio nihilizmo, politinės korupcijos, nesantaikos ir karo kurstymo propagandos, „slaptųjų pažymų“, LANDSGRYBINĖS autokratijos, bemaž tų pačių „valstybininkų“ užvaldytoje valstybėje mes gyvename šiandien, jokie komentarai „dėl pasitikėjimo valstybės santvarka“ tikrai nereikalingi!..

Kiekvieną mąstančią būtybę stabtelėti ir įsiklausyti verčiančiu  klausimu -- „VARDAN KO?..“ pavadinta knyga, tiek savo turiniu (paties R. Pakso, jo kolegų, bendražygių, oponentų pasisakymai, nuomonės, įžvalgos), tiek kompozicine visuma, tėra kuklus indėlis, siekiant pasitarnauti TIESAI ir TEISINGUMUI, kuris buvo sutryptas prezidentinio skandalo metu, teisingumui, kurio pasigendame ir šiandien – valdžios, teisėsaugos institucijų dangstomo melo, nesantaikos bei karo kurstymo propagandos, politinės korupcijos užvaldytoje šalyje!..

„Yra tikinčių, jog tiems, kuriuos Dievas labiausiai myli, siunčiami didžiausi išbandymai ir kančios. Bet aš kiek kitaip galvoju. Man kur kas labiau imponuoja klumpančio, klystančio, kenčiančio žmogaus gyvenimo triumfo samprata: tikrasis gyvenimo triumfas - ne nepargriūti, bet pargriuvus atsikelti ir vėl judėti pirmyn!..

Aš taip suprantu, kiekvienas žmogus, anksčiau ar vėliau, pasiekia vidinę brandą. Tada žinomas posakis - „Tiesa mus išlaisvina“ tampa daug svarbesniu už tai, kas vyksta aplinkui, nežiūrint, kas ten ką kalba, malasi, verda, sukasi, intriguoja ir panašiai. Būtent šis suvokimas, jog tik tiesa mus išlaisvins, visuomet buvo, yra ir bus aktualus žmogaus dvasinei prigimčiai. Viskas nusiplaus, dings iš atminties, bet visuomet išliks tiesa ir teisingumo siekis!..“, -- teigia Europos Parlamento narys, Prezidentas Rolandas PAKSAS.

Knygoje „R. P. Vardan ko?..“ ieškoma atsakymo, kodėl prieš 13 metų buvo nuverstas demokratiškai žmonių išrinktas Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas, kodėl iki šios dienos neatkurtos jo pilietinės ir politinės teisės Lietuvoje?..

Knyga „R. P. Vardan ko?..“ jau buvo pristatyta Lietuvos Respublikos Seime, Kaune, Vilniuje, Anykščiuose, Klaipėdoje, o balandžio 19 dieną, dalyvaujant pagrindiniam knygos herojui Rolandui PAKSUI, Marijampolėje, viešbučio „Mercure“ konferencijų salėje. Renginį organizavo partijos „Tvarka ir teisingumas“ skyrius, pirmininkas Dobilas Sinkevičius, dalyvavo Seimo nariai Juozas Imbrasas, Vytautas Kamblevičius, Dambrava.  

Šiuo metu pilotas Rolandas Paksas kartu su sparno broliais Robertu Noreika ir Algimantu Ženteliu dalyvauja pirmajame pasaulio grupinio skraidymo akrobatikos čempionate Kinijoje. Kinijos miestas Džengdžou į akrobatinio skraidymo istoriją įeis kaip miestas, kuriame pirmą kartą surengtas grupinių skrydžių čempionatas. Tad visiems jo dalyviams - dvylikai komandų iš Didžiosios Britanijos, Rusijos, Prancūzijos, Italijos ir kt. - tai bus nauja patirtis. Iki šiol čempionatuose lakūnai varžydavosi po vieną. Padangių virtuozas R.Paksas juose dalyvauja nuo 1982 metų...

Lietuvių pilotai išvyko šturmuoti Kinijos dangaus

Balandžio 21 dieną pilotai Rolandas Paksas, Robertas Noreika ir Algimantas Žentelis iš Vilniaus oro uosto išlydėti į Kinijos mieste Džengdžou prasidedantį grupinės skraidymo akrobatikos čempionatą. Lietuviai jame varžysis su padangių asais iš viso pasaulio ir nusiteikę būti tarp geriausių.

Skrydis - tarsi džiazas

Grupinės skraidymo akrobatikos čempionatas pasaulyje rengiamas pirmą kartą. Tačiau lietuvių pilotams tai nėra naujas iššūkis. R.Paksas ir R.Noreika grupinės akrobatikos varžybose dalyvauja nuo 1982-ųjų, A.Žentelis prie komandos prisidėjo prieš penkerius metus, pakeitęs ilgametį jos narį a.a. Leoną Jonį. Tad Džengdžou mūsų pilotams nauja bus tik renginio struktūra, bet ne dangaus iššūkiai.

„Klausydami džiazo ar bliuzo atlikėjų, matome aukščiausią susigrojimo laipsnį. Jie improvizuoja nežiūrėdami į natas, gyvena tą akimirką kuriama muzika. Akrobatika taip pat susijusi su improvizacija. Aukštis, greitis, vėjo kryptis ir stiprumas, žiūrovai - skrydžiui įtakos turi daugybė veiksnių, ir kiekvieną sekundę tenka priimti sprendimus, panašiai kaip džiazuojantiems muzikantams“, - pasakoja šį meistriškumą kartu su kolegomis puikiai perpratęs europarlamentaras, buvęs Lietuvos prezidentas R.Paksas.

Džengdžou teks remtis šia per tris dešimtmečius sukaupta patirtimi, bet kartu ir prisitaikyti prie čempionato reglamento - visos komandos turės atlikti privalomąją programą, kurioje bus griežtai apriboti skrydžio aukštis, zona, figūros ir t.t. Antroje varžybų dalyje, laisvojoje programoje, bus galimybė pademonstruoti ir improvizacinius sugebėjimus. Šiame etape lietuviai tikisi pasirodyti geriausiai, nes laisvoji rungtis, vertinama pagal atliekamų figūrų grožį, originalumą, sudėtingumą ir pan., jiems labiausiai prie širdies.

Kliūtys ryžto neužgesino

Pilotas R.Noreika „Vakaro žinioms“ teigė, kad komanda į Kiniją išskrenda nusiteikusi laimėti.

„Tai labai reikšmingas renginys, smagu, kad į pirmą kartą rengiamą pasaulio grupinio skraidymo čempionatą esame pakviesti ir mes, lietuviai. Stengsimės padaryti geriausia, ką galime ir ką mokame. Nepadarysime gėdos Lietuvai!“ - tikino R.Noreika.

Tiesa, konkurencija nebus lengva, nes dalyvauja skirtingo dydžio komandos. Kuo grupėje daugiau lėktuvų, tuo didesnis koeficientas, kuris taip pat nulemia galutinį rezultatą.

Lietuviai stengiasi nekreipti dėmesio į nesklandumų virtinę, trikdžiusią pasiruošimą čempionatui. Tarp objektyvių priežasčių - prastas treniruotėms sezonas, jų metu naudoti kito tipo lėktuvai, kurie gerokai skiriasi nuo tų, su kuriais teks pasirodyti čempionate. Be to, išskrisdami iš Vilniaus lietuviai dar nebuvo tikri, ar pilotažiniai lėktuvai Jak-50, į Kiniją išsiųsti prieš du su puse mėnesio, bus pristatyti laiku. Strigo ir R.Pakso vizos reikalai.

„Kinijos viza man buvo pateikta tik paskutinę dieną, nors kolegos pilotai, mūsų komandos mechanikai buvo gavę jas daugiau nei prieš mėnesį. Esu kviečiamas kaip Europos Parlamento narys, todėl įvairūs politiniai lygmenys turi duoti vienokius ar kitokius pritarimus. Visas procesas užtruko labai ilgai, čempionato organizatoriai patyrė dėl to nemažai nerimo“, - pasakojo europarlamentaras R. Paksas.

Pjaunasi tik politikai

Jis nusivylęs ir logistikos kompanija, apsiėmusia nugabenti lėktuvus į Kiniją. Belieka tikėtis, kad nepasikartos užpraeitų metų nesėkmė, kai jo lėktuvas apskritai nepasiekė Kinijos miesto Arašou ir teko atsisakyti dalyvavimo pasaulio čempionate.

Jūrų konteineriais gabenami lietuvių lėktuvai Džengdžou turėjo pasiekti kovo 30 dieną. Bet vakar laivas net nebuvo pasiekęs Kinijos krantų. Krovinių gabenimo kompanija teisinasi sugedusiais laivais, užklupusiomis audromis, žada atlyginti nuostolius, bet nuo to jiems ne geriau. Jei viskas klostysis pagal optimistinį scenarijų, lėktuvai atkeliaus į vietą ir bus pradėti rinkti tik balandžio 26-ąją, t.y. vos dvi paros prieš startą.

„Ką tai reiškia? Bemieges naktis, nepertraukiamą darbą valandų valandas, kad bent kartą ar du galėtume paskraidyti prieš oficialias varžybas. Man visiškai nepatiktų, jei atsitiktų kitaip. Džengdžou ir be to mūsų laukia sudėtingos aplinkybės - svetima vieta, klimatas, prastas matomumas, man teks skristi lėktuvu, kurį įsigijau visiškai neseniai... - vardijo R.Paksas. - Bet aš gyvenime vadovaujuosi principu: jei gali ką nors pakeisti, tai nerviniesi, jei nieko negali - kam tada nervintis. Tad iškeliaujame ramūs ir pasitikintys savo jėgomis.“

Ieškodamas būdų, kaip išsisukti iš keblios padėties, jis paprašė Džengdžou jau esančių savo inžinierių padėti kitų komandų inžinieriams, kad jie paskui supultų ir prisidėtų surenkant lietuvių lėktuvus. Tokios praktikos tarptautiniuose renginiuose nėra, bet Rolandas Paksas neabejoja, kad jie nebus palikti bėdoje: „Aviatoriai - ne politikai, kurie tik į nugarą duria. Mes, pilotai, visada vienas kitam pakišame petį, jei matome, kad yra blogai. O mums, deja, šiandien yra būtent taip - mes degame.“

 

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“