Partija kuri nepabūgo oro

2017-04-24

Tokiais žodžiais akcijos „Darom 2017“ talkininkus pasitiko Smėlio gatvės gyventojas. Mus išdavė kepurėlės su atributika. Oras tikrai nelepino, bet nuotaika buvo puiki. Iš akcijos koordinatoriaus, suderinus su Ignalinos miesto seniūnija,  gavome Paplovinio ežero pakrantę nuo Dūkšto kelio iki tiltelio vedančio į Strigailiškį. Valėme ne tik pakrantę, bet ir iš ežero ištraukdavome šiukšles. Paskui mus likdavo stovėti raudoni maišai. Juos nunešdavome į vietas, patogias automobiliui surinkti. Kolektyvinis darbas užburia, suartina. Nieks net nepasakė blogo žodžio šiukšlintojams. Išvalėme  ne tik mums skirtą teritoriją, bet ir dalį miškelio prie vaikų darželio.

Bedirbant, atmintyje iškilo prieš daugelį metų man nutikęs atvejis. Į Vilnių vežiau pažįstamų jaunuolių grupę. Vaikinas pro  automobilio langą išmetė plastikinį buteliuką, palydėdamas  šūksniu  „Išmetei šiukšlę, sukūrei darbo vietą“. Laiko pabendrauti su vaikinais užteko. Paskaita nenuėjo veltui. Nesenai mačiau,  kai vaikinas grįžęs iš kelionės kavos puodukus  nešė į konteinerį. Visi turime ugdyti jaunos kartos sąmoningumą mylėti gamtą, mylėti savo namus. Nebūti abejingiems ir sudrausminti šiukšlintojus. Išsivalyti mums artimas teritorijas ne vien akcijos vedamiems.

 Šių metų akcijos šūkis „Darom ir gamta tau padėkos!. Ir tikrai žvilgsniu atsisveikinant, ežeras  atrodė laimingesnis, švaresnis, net saulutė nusišypsojo.

Partijos Tvarka ir teisingumas Ignalinos skyriaus pirmininkas Juozas Rokas